NAŠE HLAVNÍ PROJEKTY


MLADÍ LADÍ JAZZ

Mladí Ladí Jazz je mezinárodní jazzový festival, jenž navazuje na tradici jazzové hudby v českém prostředí a snaží se ji obnovit jako běžnou složku kulturního života české společnosti.

Primárním cílem festivalu je návratit mladé publikum zpět k jazzové hudbě. Jedním ze základních problémů, proč mladí lidé neposlouchají pravidelně jazz, je cenová politika klubů, které jsou primárně zaměřeny na turistickou klientelu. Cena vstupného i nápojů se pak dalece pohybuje za finančními možnostmi studentů.

Mladí Ladí Jazz též nabourává často existující stereotyp, kdy je jazz vnímán jako příliš složitá hudba, které mladí lidé z větší části nerozumí a je jim vzdálená. Naopak, festival chce tuto hudbu ukázat v celé její pestrosti a kráse.

Oba tyto trendy dle našeho názoru ochuzují pražskou hudební scénu a vedou k tomu, že interpreti ztrácejí kontakt s domácím publikem a zejména právě s mladou generací, což ve výsledku poškozuje i interprety samotné.

Důležitým aspektem projektu je též podpora mladých interpretů, kteří jsou cíleně zařazováni na program festivalu. To jim umožňuje se prezentovat před širokou veřejností a zároveň seznámit české publikum s kvalitní a nápaditou hudbou jakou jazz je, za pomocí jejich inovativního přístupu. Základním stavebním kamenem podpory rozvoje mladých talentů je pak soutěž o Cenu Metropolitní univerzity Praha, jejímž cílem je finančně podpořit nahrání debutového alba vítězovi soutěže.

Mladí Ladí Jazz je tedy nejen hudebním festivalem, ale též iniciativou, která má za cíl podporu jazzu v České republice. Snažíme se zapojit co největší spektrum kreativních mladých lidí na tomto projektu a učinit z Mladí Ladí Jazz snahu bytostně vlastní celé komunitě. Jakoukoli podporu příznivců jazzové hudby či prostých nadšenců pro dobrou věc více než vítáme!Oficiální webové stránky:
www.mladiladijazz.cz

PRAHA ŽIJE HUDBOU

Praha Žije Hudbou je festival pouličního umění. Na 500 vystoupení v ulucích a na náměstích po celé Praze.

Hlavním cílem festivalu Praha Žije Hudbou je představit pouliční umění široké veřejnosti v dobrém světle a zpříjemnit tak každodenní život všech obyvatel města. Kromě hudebních vystoupení se v ulicích Prahy představí také divadelní soubory či artisté. Do programu se může přihlásit každý.

Festival svým vystoupením každoročně podporují také významná jména scény jako například Prago Union, Lenka Dusilová, Laco Déczi, Xavier Baumaxa, Tomáš Klus, Vladimír Merta, Zrní a další.

Součástí projektu je též iniciativa organizátorů snažící se změnit vyhlášku MHMP o provozování veřejné umělecké produkce, jenž do značné míry omezuje velkou kvalitní pouliční vystoupení v Praze.

Oficiální webové stránky:
www.prahazijehudbou.cz

FESTIVAL SVOBODY

Festival svobody je platforma spojující jednotlivé akce pořádané různými iniciativami k oslavám listopadových událostí. Cílem spojení je vytvořit pro návštěvníky ucelený program, vzájemně se podporovat a především společně připomínat hodnoty spojené se 17. listopadem.

V průběhu celého dne se setkají lidé v Praze na Albertově, Národní třídě nebo na Hradčanském náměstí, veřejnost se může přidat i k Satirickému průvodu masek. Vzpomínkové akce a oslavy završíme na Václavském náměstí Koncertem pro budoucnost, na kterém vystupuje mnoho osobností a hudebníků nejrůznějších žánrů, aby projevili podporu hodnotám svobodné demokratické společnosti.Oficiální webové stránky:
www.festivalsvobody.cz

STUDENT FEST

Hudební festival Student Fest, dnes již jedna z největších studentských akcí v ČR, je oslavou mládí, nespoutanosti a především studentské pospolitosti. Od svých začátků v roce 2009 ve známých klubech Rock Café a Vagon a se Student Fest postupně rozrostl až na 5 klubů/stages, na nichž vystoupí každoročně přes 30 interpretů. Poslední ročníky festivalu přilákaly přes 1200 návštěvníků během jediného večera.

Festival Student Fest je zaměřen hlavně na mladé publikum, jeho hlavními cíly jsou jednak podpora mladých nadějných umělců a jednak kulturní rozvoj mladého publika prezentováním kvalitní progresivní hudby. Za jedno vstupné dostane návštěvník náramek, který platií jako vstupenka do všech klubů od 19h večer až do 5 do rána.

Pořadatelé se snaží podpořit mladé a nadějné studentské kapely, jež mají obrovskou podporu mezi svými spolužáky a vrstevníky, a umožnit jim vystoupit na stejném pódiu s již slavnými profesionálními hudebními skupinami. Festival je rovněž dorpovázen Soutěží studentských kapel, která od roku 2012 probíhá v období od ledna do března. Vítěz soutěže pak kromě vystoupení na festivalu získá i vybavení, nahrávací hodiny a další ceny v hodnotě desítek tisíc korun. Ceny jsou připravené i pro 2. a 3. místo

Výsledkem je jak pro posluchače, tak pro hudebníky naprosto jedinečný zážitek a výborná atmosféra. STUDENT FEST je oslavou mládí, nespoutanosti a především studentské pospolitosti – je jedno, zda je student na jevišti nebo pod ním.

Více informací najdete na webových stránkách projektu.Oficiální webové stránky:
www.studentfest.cz