NAŠE PROJEKTY


MLADÍ LADÍ JAZZ

Mladí Ladí Jazz je mezinárodní jazzový festival, jenž navazuje na tradici jazzové hudby v českém prostředí a snaží se ji obnovit jako běžnou složku kulturního života české společnosti.

Primárním cílem festivalu je návratit mladé publikum zpět k jazzové hudbě. Jedním ze základních problémů, proč mladí lidé neposlouchají pravidelně jazz, je cenová politika klubů, které jsou primárně zaměřeny na turistickou klientelu. Cena vstupného i nápojů se pak dalece pohybuje za finančními možnostmi studentů.

Mladí Ladí Jazz též nabourává často existující stereotyp, kdy je jazz vnímán jako příliš složitá hudba, které mladí lidé z větší části nerozumí a je jim vzdálená. Naopak, festival chce tuto hudbu ukázat v celé její pestrosti a kráse.

Oba tyto trendy dle našeho názoru ochuzují pražskou hudební scénu a vedou k tomu, že interpreti ztrácejí kontakt s domácím publikem a zejména právě s mladou generací, což ve výsledku poškozuje i interprety samotné.

Důležitým aspektem projektu je též podpora mladých interpretů, kteří jsou cíleně zařazováni na program festivalu. To jim umožňuje se prezentovat před širokou veřejností a zároveň seznámit české publikum s kvalitní a nápaditou hudbou jakou jazz je, za pomocí jejich inovativního přístupu. Základním stavebním kamenem podpory rozvoje mladých talentů je pak soutěž o Cenu Metropolitní univerzity Praha, jejímž cílem je finančně podpořit nahrání debutového alba vítězovi soutěže.

Mladí Ladí Jazz je tedy nejen hudebním festivalem, ale též iniciativou, která má za cíl podporu jazzu v České republice. Snažíme se zapojit co největší spektrum kreativních mladých lidí na tomto projektu a učinit z Mladí Ladí Jazz snahu bytostně vlastní celé komunitě. Jakoukoli podporu příznivců jazzové hudby či prostých nadšenců pro dobrou věc více než vítáme!Oficiální webové stránky:
www.mladiladijazz.cz

STUDENT FEST

Hudební festival Student Fest, dnes již jedna z největších studentských akcí v ČR, je oslavou mládí, nespoutanosti a především studentské pospolitosti. Od svých začátků v roce 2009 ve známých klubech Rock Café a Vagon a se Student Fest postupně rozrostl až na 5 klubů/stages, na nichž vystoupí každoročně přes 30 interpretů. Poslední ročníky festivalu přilákaly přes 1200 návštěvníků během jediného večera.

Festival Student Fest je zaměřen hlavně na mladé publikum, jeho hlavními cíly jsou jednak podpora mladých nadějných umělců a jednak kulturní rozvoj mladého publika prezentováním kvalitní progresivní hudby. Za jedno vstupné dostane návštěvník náramek, který platií jako vstupenka do všech klubů od 19h večer až do 5 do rána.

Pořadatelé se snaží podpořit mladé a nadějné studentské kapely, jež mají obrovskou podporu mezi svými spolužáky a vrstevníky, a umožnit jim vystoupit na stejném pódiu s již slavnými profesionálními hudebními skupinami. Festival je rovněž dorpovázen Soutěží studentských kapel, která od roku 2012 probíhá v období od ledna do března. Vítěz soutěže pak kromě vystoupení na festivalu získá i vybavení, nahrávací hodiny a další ceny v hodnotě desítek tisíc korun. Ceny jsou připravené i pro 2. a 3. místo

Výsledkem je jak pro posluchače, tak pro hudebníky naprosto jedinečný zážitek a výborná atmosféra. STUDENT FEST je oslavou mládí, nespoutanosti a především studentské pospolitosti – je jedno, zda je student na jevišti nebo pod ním.

Více informací najdete na webových stránkách projektu.Oficiální webové stránky:
www.studentfest.cz

JAZZBIT

Projekt Jazzbit usiluje o podporu a propagaci jazzové hudby v České republice. Organizátoři projektu zpřístupňují jazzovou hudbu mladým lidem a snaží se odstraňovat překážky, které se s poslechem jazzu v našem hlavním městě pojí. Jde zejména o finanční náročnost a nedostatečnou informovanost. Padesát korun. Jen tolik musí mladí lidé do 30 let zaplatit za pravidelný poslech jazzu. Takto nastavené ceny vstupného je možné udržet i díky vstřícnému přístupu klubu Jazztime, v jehož prostorech se Jazzbit odehrává.

Realizace našeho projektu pomáhá mladým kapelám zviditelnit a prezentovat se před širším publikem. Do budoucna chceme postavit nové talenty vedle již zavedených kapel české popřípadě zahraniční jazzové scény. Věříme, že kombinací zaběhlé kapely a mladé krve dáme možnost představit mladým lidem zajímavý program za minimální prostředky.

Projekt Jazzbit je součástí dlouhodobého úsilí iniciativy Mladí Ladí Jazz o podporu a progapaci jazzové hudby v České republice. Organizátoři projektu zpřístupňují jazzovou hudbu mladým lidem a snaží se odstraňovat překážky, které se s poslechem jazzu v našem hlavním městě pojí. Jde zejména o finanční náročnost a nedostatečnou informovanost.

Padesát korun. Jen tolik musí mladí lidé do 30 let zaplatit za pravidelný poslech jazzu, ostatní rovnou stokorunu. Takto nastavené ceny vstupného je možné udržet i díky vstřícnému přístupu klubu Jazztime, v jehož prostorech se pravidelně Jazzbit odehrává.

Hlavním cílem projektu je pravidelně zpřístupňovat jazzovou hudbu mladým lidem i starší generaci. Neméně důležitým záměrem organizátorů je rovněž podpora mladých umělců a jejich zařazování na program koncertů. Kombinace mladého živlu na podiu i v hledišti pak vytváří jedinečný zážitek pro muzikanty i návštěvníky koncertu a je největší odměnou pro samotné organizátory.

Projekt Jazzbit odstartoval v únoru 2010 a má za sebou mnoho úspěšných koncertů. V rámci možností se odehrává téměř každý měsíc s výjimkou období konání mezinárodního jazzového festivalu Mladí Ladí Jazz a letních prázdnin (období červenec, srpen).

Vybrané flyery:

Oficiální webové stránky:
www.jazzbit.cz

KONEC POLOLETÍ

Pravidelný tradiční večer k oslavě konce prvního pololetí organizuje sdružení již od roku 2008, kdy středoškoláci poprvé doslova "napráskali" pražskou xtétrojku. Konec Pololetí probíhá vždy den před pololetními prázdninami a dává příležitost studentským kapelám i djs a program večera se táhne pravidelně až do raních hodin.

Oficiální webové stránky:
www.konecpololeti.cz

NERUDNÝ FEST

Nerudný Fest je defakto první projekt stejnojmeného občanského sdružení. Poprvé se konal v roce 2007 a již od svého vzniku je mezi pražskými studenty velice populární. Festival nabízí přehlídku mladého pražského umění z oblasti hudby, divadla i výtvarnictví a v duchu své tradice vše samozřejmě zdarma (děti za polovic). Využívá k tomu prostor areálu Gymnázia Jana Nerudy s unikátní architekturou a venkovní prostory na Prahy 1, což vytváří neopakovatelný zážitek jak návštěvníkům, tak i zastoupeným umělcům.

V rámci festivalu probíhá hudební produkce ve formě open-air festivalu, kde na venkovním pódiu vystuppují kapely mnoha žánrů, od jazzu až po rock'n'roll. Dále se zde můžete těšit na představení divadelních souborů a divadelně-improvizační soubojů v sále Auly GJN, umělecké výstavy umístěné po celém objektu další bohatý doprovodný program.

V roce 2012 se z různých důvodů organizátoři rozhodli tentokrát festival nepřipravovat, uvědomují si však jedinečnost a potenciál festivalu a proto již nyní připravují návrat Nerudného Festu a to v několikanásobně větším měřítku než v předchozích letech.Oficiální webové stránky:
www.nerudnyfest.czGoogle+     Facebook

© NerudnyFest.cz, o.s.